Ingrediencie

V produktoch BARBORA LORI používam len tie najkvalitnejšie ingrediencie a najkvalitnejšie nerafinované za studena lisované oleje a maslá. Organické BIO oleje, maslá a kvetinové vody pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a sú certifikované spoločnosťou Ecocert Greenlife-COSMOS ORGANIC. V produktoch sú použité CO2 extrakty, ktoré som použila namiesto esenciálnych olejov. Sú omnoho kvalitnejšie a ekologickejšie. CO2 extrakty sa získavajú vysokotlakovou extrakciou oxidom uhličitým, vďaka čomu vzniká jedna z najčistejších esencií na trhu. Proces extrakcie nepresiahne 50 ̊C, čím sa zachovávajú všetky látky citlivé na teplo a taktiež neobsahujú nežiadúce látky, ako zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli či ťažké kovy, pretože nie sú v CO2 rozpustné.

V značke BARBORA LORI som si dala záležať najmä na ingredienciách, ktorým iný výrobcovia nedávajú dôležitosť. Naopak ja som chcela, aby aj ingrediencie ako emulgátory a konzervanty mali aj inú funkciu v kréme okrem ich základnej. Preto som sa uberala iným smerom a vybrala prírodný olivový emulgátor, ktorý nielen spojí olej s vodou a teda vytvorí emulziu-krém (základná funkcia emulgátora), ale pokožku zároveň aj hydratuje a zjemní.

Druhé ingrediencie, na ktoré sa kládol dôraz boli konzervanty. Tie som vybrala čisto v prírodnom zložení. Pokiaľ vyrábate emulzie s olejmi a vodou musíte použiť konzervant, inak sa Vám produkt pokazí. Aj keď niektorý výrobcovia uvádzajú na krémy, že sú bez konzervantov, aj tak produkty musia obsahovať látky, ktoré majú konzervačný účinok, ale neradia sa do skupiny konzervantov, a teda ich nemusia výrobcovia uviesť.

Prírodný konzervant, ktorý sa v kozmetike BARBORA LORI nachádza je konzervant Leucidal SF MAX, ktorý nie len spĺňa jeho základnú funkciu a ochraňuje produkt a Vašu pokožku, ale zároveň má vysokú hydratačnú schopnosť. Vyrába sa fermentáciou mikroorganizmu Lactobacillus, ktorý sa používa pri výrobe fermentovaných produktov ako Kimchi (Kórejská kvasená zelenina) a kyslá kapusta. Druhou ingredienciou, ktorá má protimikrobiálnu funkciu je prírodná zložka Naticide. Naticide je vyrobený zo zlúčenín esenciálnych olejov, a preto sa technicky nezaraďuje medzi konzervanty. Táto zložka okrem svojej protimikrobionálnej funkcie dodáva produktom BARBORA LORI veľmi jemný vanilkovo-mandľový vonný podtón.

Každá jedna ingrediencia v produktoch je do hĺbky premyslená a otestovaná.

V produktoch nájdete aj aktívne látky, ako sú napríklad Vitamín A (nazývaný aj ako vitamín krásy), dva druhy kyseliny hyalurónovej, Koenzým Q10, proteín z Hodvábu, ale aj rôzne rastlinné extraktyantioxidanty, probiotiká a prebiotiká.

Prírodná kozmetika Barbora Lori sa vyznačuje tým, že ako jediná prírodná kozmetika vyrábaná na Slovensku obsahuje prírodné probiotikum (Lactobacillus Ferment) v každom jednom produkte. Práve probiotiká v kozmetike vyrovnávajú kožný mikrobióm a tým napomáhajú odstrániť rôzne kožné problémy ako akné, ekzém, ružovku, seboreickú dermatitídu, rosaceu ale aj precitlivenosť pleti a začervenanie. 

Všetky aktívne látky, ktoré sa v produktoch nachádzajú, majú klinickými štúdiami overené ich účinky.

 

 

certifikované prírodné ingrediencie v organickej kozmetike